МЕДІА-ЦЕНТР 
 
НОВИНИ 
 
АНОНСИ 
 
СТРУКТУРА АКАДЕМІЇ 
КЕРІВНИЦТВО::
ВЧЕНА РАДА::
ВІДДІЛИ::
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ::
ЦЕНТР НАУКОВИХ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ::
ЦЕНТР РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ ФІНАНСОВОЇ СФЕРИ::
 
НАУКА 
Пріорітетні напрями наукових досліджень::
Наукова фінансово-економічна експертиза та впровадження результатів наукових досліджень::
АСПIРАНТУРА ТА ДОКТОРАНТУРА::
 
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ТА ДИСТАНЦІЙНА СИСТЕМИ 
 
ВИДАВНИЧА ДIЯЛЬНIСТЬ 
ЖУРНАЛ «ФІНАНСИ УКРАЇНИ»::
ЗБIРНИК «НАУКОВI ПРАЦI НДФI»::
ЕЛЕКТРОННІ ВИДАННЯ::
ДРУКОВАНІ ВИДАННЯ::
 
ІНФОРМАЦІЯ 
Історія Академії::
 
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ 
 
ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ 
 
ICGFM Organizational Membership 
 
 
 
 
 
 Вiдвiдувачiв:  3061917
 
 
   

ДОСЯГНЕННЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ АУДИТУ ОБГОВОРИЛИ НА КОНФЕРЕНЦІЇ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «20 років аудиту: досягнення та перспективи розвитку», присвяченій 20-річю ухваленню Закону України «Про аудиторську діяльність». Захід, організований Спілкою аудиторів України за сприяння Аудиторської палати та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, відбувся 31 травня та 1 червня.

Вітаючи учасників конференції, президент Академії фінансового управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тетяна Єфименко звернула увагу на те, що аудит якраз є тією сферою діяльності, яка пов’язує бізнес і владу у державному фінансовому контролі. Вона торкнулася теми запровадження міжнародних стандартів фінансової звітності та важливості аудиторських послуг для підвищення інвестиційної привабливості України.

Тетяна Єфименко зазначила, що нині вітчизняні аудитори відомі в Європі, незважаючи на короткий термін існування цієї професії в нашій державі, а також запевнила аудиторську спільноту, що науковці Академії фінансового управління готові підтримати конструктивні новації практиків і надати їм науково-методологічне обгрунтування. Вона висловила переконання, що аудитори України є, насамперед, тими фахівцями, які втілюють реформи у сфері господарської діяльності підприємств.

За вагомий внесок у розвиток аудиторської діяльності в Україні, створення системи незалежного фінансового контролю підприємницької діяльності та з нагоди 20-річчя аудиту в Україні від імені Академії фінансового управління Тетяна Єфименко вручила Почесні грамоти керівництву ВПГО «Спілка аудиторів України» та Аудиторської палати України.

Голова оргкомітету конференції, віце-президент ВПГО «САУ», заступник завідувача Центру впровадження результатів фінансово-економічних досліджень Академії фінансового управління, кандидат економічних наук Вікторія Лісіна у вітальному слові зазначила, що професіонали аудиторської справи чітко розуміють завдання і виклики, що постали перед ними. Аудитори своєю життєвою позицією, прагненням до конструктивного діалогу влади з бізнесом, вимогливим та відповідальним ставленням до професії зможуть довести конкурентоспроможність вітчизняного аудиту із західними компаніями, домогтися зміцнення його авторитету у користувачів аудиторських послуг.

Ректор ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана», академік Анатолій Павленко констатував, що впродовж двох десятиріч аудит сформувався як окрема професія, вид бізнесу і наука. Він звернув увагу, що університет став одним з перших, де започатковано ґрунтовні наукові дослідження з проблем аудиторської діяльності; здійснюється викладання низки дисциплін з аудиту, розроблено програми, створено підручники та посібники, що дає змогу готувати висококваліфікованих фахівців у сфері бухгалтерського обліку і аудиту. Ректор побажав учасникам плідної роботи, порозуміння, єдності думок науковців і практиків, конструктивних виважених рішень, які будуть покладені в основу подальшого розвитку професії аудитора в Україні.

З вітальним словом до присутніх звернувся заслужений економіст України, голова Аудиторської палати Іван Нестеренко. Він також розповів про розвиток аудиту в нашій державі за 20 років.

Упродовж двох днів учасники конференції розглянули та обговорили низку питань, пов’язаних з зародженням та становленням аудиту в Україні. Було також висвітлено питання запровадження міжнародного досвіду в аудиторську діяльність, законодавчого забезпечення розвитку професії. Зокрема, наголошувалося на необхідності внесення змін до Закону України «Про аудиторську діяльність», оскільки гармонізація законодавства є нагальною потребою на шляху нашої держави до європейської інтеграції. Підкреслювалося також, що нині триває розробка варіантів законопроектів щодо змін за участю громадських організацій аудиторів і в найближчому часі відбудеться публічне обговорення цих документів.

Начальник Управління методології бухгалтерського обліку Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Олег Канцуров розкрив тему інституціональних основ високоякісної фінансової звітності, а доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри аудиту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Олена Петрик розповіла про місію аудиту на сучасному етапі розвитку економіки України.

Президент Спілки аудиторів України, член Аудиторської палати України, генеральний директор аудиторської фірми «Міжнародна аудиторська група» Наталя Гаєвська розповіла про проект змін до Закону України «Про аудиторську діяльність», які нині готуються до обговорення. Академік Академії економічних наук України, заслужений оцінювач УТО, член Аудиторської палати України, генеральний директор ТОВ АФ "КАУПЕРВУД" Валерій Галасюк говорив про концептуальні основи світової фінансової кризи і погляд на ці події українських аудиторів.

Президент Національної палати незалежних аудиторів Польщі Юзеф Кроль ознайомив присутніх з державним наглядом в Польщі. Про розвиток аудиту в Чехії йшлося у виступі президента Палати аудиторів Чеської Республіки Петера Соботніка. Про досвід Азербайджану у розбудові професії розповів голова Палати аудиторів Азербайджану Вахид Наврузов, Росії – член ради Аудиторської палати Санкт-Петербурга Олена Седавкіна, Румунії – президент Палати фінансових аудиторів, професор Хорія Хеамту.

Загалом учасники ознайомилися більш ніж з 30-ма доповідями, які стосувалися нинішнього стану професії та перспектив її розвитку. Участь у заході взяли більше 200 аудиторів, серед яких – представники професійних громадських організацій бухгалтерів, аудиторів, податкових консультантів, науковці з України та низки зарубіжних країн.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

5 червня 2013 року


АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ НАЛАГОДЖУЄ СПІВПРАЦЮ З УНІВЕРСИТЕТОМ ФЛОРИДИ (UF)

В Академії фінансового управління відбулася зустріч науковців, зокрема директора НДФІ, кандидата економічних наук, доцента С.С. Гасанова, доктора економічних наук О.О. Любіча та кандидата фізико-математичних наук, доцента В.М. Домрачева з професором системотехніки Університету Флориди, доктором філософії Стеном Урясьєв (Stan Uryasev). Сторони обговорили можливі шляхи співпраці ДННУ «Академія фінансового управління» з провідною американською навчально-науковою установою.

В Університеті Флориди щороку навчається майже 50 тисяч студентів. Тут діє 16 коледжів та більше 150 науково-дослідних центрів та інститутів. На 28 факультетах університету працює 4215 викладачів, у тому числі 40 видних вчених. UF має 1375 іноземних студентів бакалаврату, що більше, ніж у будь-якому іншому університеті США.

Університет вважається одним з провідних навчальних закладів США, є членом Асоціації американських університетів, до якої входять 62 державних і приватних установ в Північній Америці. UF незмінно входить до числа кращих університетів країни, посідає дев’яте місце в списку навчальних закладів, у яких корпорації воліють набирати нових співробітників, та друге – у списку журналу SmartMoney, випускники яких отримують найвищу зарплату.

Випускники університету Флориди, яких налічується більш ніж 367 тисяч, працюють в усіх 50 штатах США і в більш ніж 135 країнах, демонструючи глибокі знання та компетенцію. В їх числі – дев’ять колишніх губернаторів Флориди, два лауреати Нобелівської премії, вісім астронавтів НАСА, вісім колишніх послів США, і десятки професійних та аматорських спортсменів.

Професор Стен Урясьєв є також директором Лабораторії з управління ризиками та фінансового інжинірингу (Lab RMFE). Його дослідження та педагогічні інтереси лежать у сфері стохастичної оптимізації, управління ризиками, фінансового інжинірингу та дослідження операцій. Місія Лабораторії RMFE полягає у сприянні проведенню досліджень та програм у галузі управління ризиками, фінансової математики та інженерних досліджень, забезпечення основи для спільних зусиль багатопрофільних груп дослідників UF і промислових партнерів, доступу до впровадження управління ризиками та фінансового програмного забезпечення, що дає змогу поліпшити науково-дослідний потенціал та навчальний процес.

У ході бесіди науковці визначили орієнтовну тематику, яка була б цікавою для спільних досліджень у сфері економіки та фінансів, та домовилися про підготовку Угоди про співпрацю між двома установами.


На знімку: С.С. Гасанов, Стен Урясьєв, О.О. Любіч (зліва направо)

Медіа-центр
Академії фінансового управління

21 травня 2013 року


СТАНДАРТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ В ФІНАНСОВІЙ ПОЛІТИЦІ РОЗГЛЯНУЛИ НА КРУГЛОМУ СТОЛІ

У рамках двосторонньої співпраці ДННУ «Академія фінансового управління» та Німецької групи з міжнародного співробітництва (GIZ) 16 травня 2013 року в Академії фінансового управління відбувся круглий стіл «Стандарти Європейського Союзу в фінансовій політиці».

Президент Академії фінансового управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тетяна Єфименко у вітальному слові звернула увагу присутніх на головний аспект в реформі державних фінансів. За її словами, це – створення нової концепції реформи системи державних фінансів з урахуванням циклічних особливостей на глобальному та європейському рівнях, на азійському просторі, а також змін, що відбуваються в Росії та країнах Євразії.

Вона підкреслила, що особливість України полягає, насамперед, у великій залежності від розвитку бізнесу. «При цьому ми маємо чітко орієнтуватися на те, що основні бюджетоутворюючі позиції у нас посідають підприємства-експортери», – додала Тетяна Єфименко, зауваживши, що в Україні поки немає достатньо розвинутого фінансового сектора, у банківському секторі велика питома вага іноземних власників, що може призвести до швидкого руху капіталу та негативних наслідків цього процесу.

Президент Академії наголосила, що досвід країн Євросоюзу загалом та Німеччини зокрема, є вкрай цікавим і важливим для України і звернула увагу на необхідність впровадження бюджетних правил, зваженої боргової політики. При цьому вона виокремила аспект того, що «в нашій країні після довгих політичних коливань досягнуто політичної стабільності», та повідомила, що нині ведеться робота над виробленням Стратегії управління державними фінансами. Це важливий документ, у тому числі, для продовження розбудови співпраці України з ЄС та створення бази для ухвалення економічних і політичних рішень.

Директор проекту «Підтримка реформи управління державними фінансами» Німецької групи з міжнародного співробітництва Крістіан Дьорінг констатував наближення України до стандартів ЄС за всіма напрями співробітництва. Він розповів про основні аспекти співпраці з органами державної влади та представив свою колегу з Федерального міністерства фінансів Німеччини – доктора Ельке Бауман, яка є провідним експертом з питань реалізації стандартів ЄС в управлінні державними фінансами.

Ельке Бауман презентувала доповідь на тему «Управління державними фінансами у відповідності до стандартів Європейського Союзу». У ній розкрито питання європейських стандартів у фінансовій політиці, зокрема, охарактеризовано регуляторні акти, звіти та процедури, які використовуються у цій сфері. Вона також поінформувала присутніх про реалізацію європейських стандартів у фінансовій політиці Німеччини, ознайомила з основами складання бюджету країни, наголосивши на аспекті незмінності показників бюджету впродовж року. За її словами, такий підхід гарантує стабільність у сфері державних фінансів. Вона порадила Україні брати це за приклад.

Німецький експерт дала відповіді на низку запитань, які стосувалися, зокрема, досвіду бюджетних процесів єврозони, застосування стандартів бухгалтерського обліку в країнах ЄС, методології реформи системи державних фінансів, діяльності незалежних фінансових інституцій.

У круглому столі взяли участь директор НДФІ Академії фінансового управління, кандидат економічних наук С.С. Гасанов, директор Інституту післядипломної освіти, кандидат економічних наук Я.В. Котляревський, заступник директора НДФІ з наукової роботи, доктор економічних наук Л.Г. Ловінська, завідувач відділу державних фінансів, доктор економічних наук В.П. Кудряшов, завідувач відділу теорії економіки і фінансів, доктор економічних наук П.М. Леоненко, завідувач відділу міжнародних фінансів та фінансової безпеки, кандидат економічних наук Я.Б. Базилюк, провідний науковий співробітник відділу державних фінансів, кандидат економічних наук Р.Л. Балакін.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

20 травня 2013 року


ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Щиро вітаю всіх працівників Академії фінансового управління з професійним святом – Днем науки!

Перед представниками фінансово-економічної науки нині суспільство ставить складні завдання, вирішення яких великою мірою визначатиме місце України в міжнародному фінансовому просторі.

Переконана, що наші корифеї науки та їхні молоді талановиті послідовники й надалі докладатимуть зусиль для розвитку наукового потенціалу держави, збагачуватимуть скарбницю вітчизняних і світових досягнень, сприятимуть підвищенню добробуту українського народу та процвітанню держави.

Від щирого серця зичу всім представникам науки творчої наснаги та значних успіхів у професійній діяльності, міцного здоров’я, удачі й достатку. Нових Вам відкриттів, високих звершень і досліджень!

Президент Академії фінансового управління
Т. І. Єфименко


Медіа-центр
Академії фінансового управління

18 травня 2013 року


АФУ ВСТАНОВЛЮЄ ПЕРСПЕКТИВНІ НАУКОВІ КОНТАКТИ З ПРОВІДНИМИ ЕКОНОМІСТАМИ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ І КАНАДИ

30 квітня в Москві пройшла міжнародна конференція «Пост-глобалізація. Кінець неолібералізму та відродження соціальної держави». За ініціативою президента ДННУ «Академія фінансового управління», чл.-кор. НАН України, д.е.н., професора Єфименко Т.І. було встановлено контакт з Оргкомітетом конференції та завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики д.е.н. Любіч О.О. взяв участь у заході.

Авторитетні політологи, соціологи та економісти з різних країн міркували про шляхи виходу з економічної кризи та «захід» неолібералізму, про геополітичні виклики однополярному світу з гегемонією США в міжнародній політиці та валютних альтернативах долару у світовій економіці.

Алан Фріман, один з найвідоміших економістів сучасності, професор London Metropolitan University і науковий співробітник Queensland University of Technology, у своєму виступі зауважив, що нинішня криза не є циклічною кризою, властивою капіталізму. Це, за словами доповідача, виняткова, глибока структурна криза, коріння якої криється в природі капіталізму. Для виходу з цієї кризи необхідне серйозне державне втручання. Вихід з кризи вимагає дій, маючи на увазі дії уряду, які потягнуть за собою державні витрати, інакше кажучи, державні інвестиції. Тому зараз проводиться неоліберальна жорстка бюджетна політика, заснована на скороченні державних витрат, діаметрально протилежна заходам, необхідним сьогодні, і така бюджетна політика ще більше сприяє кризі.

Важливо відмовитися від неоліберального підходу у вирішенні економічних проблем. За словами пана Фрімана, ринок сприймається економістами неоліберального спрямування як щось досконале, на відміну від недосконалих людей, які створюють проблеми для його функціонування. Професор Фріман зауважив, що Росія може уникнути залучення до кризи, якщо зміниться її державна політика. Уряд Росії, на думку канадського економіста, повинен вживати заходів для підтримки вітчизняної економіки і активно брати участь в її регулюванні, у першу чергу, вкладанні коштів у промисловість.

Радіка Десай, індійський і канадський економіст, професор Department of Political Studies, University of Manitoba (Вінніпег, Канада), авторка книги «Geopolitical Economy: After US Hegemony, Globalization and Empire», говорила про мультиполярність у світі – міжнародному співтоваристві, що змінюється на однополярність світу, де гегемоном є Сполучені Штати. Професор Десай покладає серйозні сподівання на країни БРІКС, здатні, на її погляд, побудувати інтеграційну систему, яка зможе стати деякою альтернативою існуючим політико-економічним центрам. Десай відмітила, що між країнами БРІКС є серйозні політичні розбіжності, але спільні інтереси переважають, тому в об'єднанні є майбутнє.

Стосовно «глобалізації», то на думку обох учених, справа не в економіці, а в політичному рішенні, прийнятому США, та впродовж багатьох років нав’язуваним такими організаціями як МВФ і Світовий Банк, згідно з яким держава повинна самоусунутися з економіки, продати всі державні виробництва закордонним транснаціональним компаніям і припинити контролювати сферу фінансів і рух капіталу. Поняття «економічного партнерства» повністю суперечить тій помилковій взаємодоповнюваності, яку пропонує МВФ у своєму відкрито колоніальному рецепті, що промислово розвинені країни повинні надавати «капітал», а решта світу повинна надати «працю» і ресурси.

Країни, які стали проводити таку політику, постраждали від катастрофічного падіння ВВП, наприклад, колишні країни СРСР та Східна Європа після прийняття цієї шокової терапії. Такі країни, як Китай, які вступили до СОТ для здійснення міжнародної торгівлі, але не прийняли всіх приписів глобалізації, показали зовсім іншу модель зростання.

На фото: зал засідань

На конференції порушувалися не лише економічні та міжнародні питання. Доповідачі говорили про марксистські теорії, побудову нової соціальної держави, кондратьєвські цикли і необхідність відмови від проведення політики «Вашингтонського консенсусу», від ідеології МВФ, Світового банку та СОТ.

На загальне переконання учасників конференції, неолібералізм вичерпує ресурси свого існування і йому на зміну повинна прийти нова економічна політика і нове, справедливіше і гуманніше суспільство. Саме для того, щоб бути готовими до змін і, можливо, наблизити їх, громадські діячі та науковці з різних країн об'єдналися і ініціювали створення міжнародного проекту «Пост-глобалізація», у рамках якого проходила конференція «Кінець неолібералізму та відродження соціальної держави». Планується проведення конференцій, присвячених альтернативам неоліберальної політики, в Росії та за кордоном. Буде створено сайт www.pgobal.org, де провідні міжнародні критики глобалізації та неолібералізму представлять аналіз «Вашингтонського консенсусу» і політики МВФ, Світового Банку та СОТ, а також інтеграційного проекту Євросоюзу.

Професори А.Фріман та Р.Десай підтримали пропозицію відвідати Київ наприкінці цього року і на основі співпраці з Академією фінансового управління провести наукові читання з тематики шляхів виходу із кризи.

На фото: А. Фріман, О. Любіч, Р. Десай

Медіа-центр
Академії фінансового управління

8 травня 2013 року


ДОРОГІ СПІВРОБІТНИКИ, ШАНОВНІ ВЕТЕРАНИ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ!Сердечно вітаю Вас і Ваші родини із всенародним святом – Днем Перемоги!

У цей славний день ми знову повертаємося до 9 травня 1945 року, щоб з глибокою повагою згадати тих, хто виборов нашу свободу в страшному поєдинку з фашистськими загарбниками, хто вклав навіть маленьку частинку в справу Перемоги, адже саме з цього склався потужний і великий подвиг нашої держави.

У цей день ми схиляємося земним поклоном перед тими, хто проніс через лихоліття війни любов до Батьківщини і бажання бачити її багатою та квітучою. Ми у вічному боргу перед Вами, і прагнемо бути гідними Вашого високого подвигу, своїми помислами, прагненнями і добрими справами берегти мир і працювати на підвищення благополуччя України.

Зичу ветеранам і свідкам тих днів довгих років життя, здоров'я і щастя, а їхнім дітям і внукам – гордості за свою країну, за свій народ, а також удачі в усіх світлих починаннях!

Зі святом вас, дорогі визволителі!

Президент Академії фінансового управління
Тетяна Єфименко


Медіа-центр
Академії фінансового управління

7 травня 2013 року


В АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ РАДИЛИСЯ СТОСОВНО ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПІДГОТОВКИ НАУКОВИХ КАДРІВ

У ДННУ «Академія фінансового управління» 4 квітня 2013 року відбулася нарада з питань підвищення якості підготовки аспірантів, докторантів. У ній взяли участь керівники підрозділів установи, наукові керівники дисертаційних досліджень, аспіранти та докторанти І-ІV років навчання.

Віце-президент Академії фінансового управління, доктор економічних наук, професор Сергій Леонідович Лондар у вступному слові звернув увагу присутніх, що нині особливо актуальним є питання ефективного використання бюджетних коштів, спрямованих на підготовку наукових кадрів. Важливою є також актуальність досліджень, тому необхідне залучення молодих науковців до наукового супроводу першочергових завдань реформування у сфері державних фінансів, визначених Програмою економічних реформ на 2012-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження зазначеної Програми, іншими державними програмними документами.

Керівники відділів НДФІ Академії надали короткі звіти про наявність у аспірантів, докторантів останнього року навчання впроваджень у практичну роботу Міністерства фінансів України, інших центральних органів влади. Вони поділилися досвідом залучення аспірантів, докторантів І-ІV років навчання до виконання науково-дослідної тематики наукових відділів, розкрили механізми такої співпраці, спрямованої на виконання заходів, передбачених державними програмними документами у 2013 році. Аспіранти та докторанти заключного року навчання надали звіти про стан завершення дисертаційних досліджень та впровадження наукових результатів у практичну діяльність Міністерства фінансів України.

Віце-президент Академії Сергій Леонідович Лондар поінформував присутніх про польсько-українську міжнародну науково-практичну конференцію на тему «Розвиток державного управління», яка запланована на 8-11 вересня 2013 року. Він надав низку пропозицій щодо залучення аспірантів, докторантів участі в організаційних заходах.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

4 квітня 2013 року


ФАХІВЦІ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ПОДИСКУТУВАЛИ В РАМКАХ ФОРУМУ «1-ИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ФІНАНСОВИЙ ДІАЛОГ»

Науковці Академії фінансового управління взяли участь у 1-му українському фінансовому діалозі, який 21 березня 2013 року провело Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ Gmb) у рамках проекту «Підтримка реформ управління державними фінансами». На форумі були присутні представники ділових та наукових кіл, органів виконавчої влади, народні депутати України.

Відкрив засідання Посол Федеративної Республіки Німеччини доктор Крістоф Вайль. Він звернувся з вітальним словом до присутніх і представив основного доповідача – Державного секретаря Федерального Міністерства фінансів Німеччини (у відставці) Герда Елєрса, який підготував доповідь «Модернізація системи управління державними фінансами: пріоритети України».

Посол Федеративної Республіки Німеччини доктор Крістоф Вайль

Пан Герд Елерс у своєму виступі основний акцент зробив на тому, що на наступному етапі реформ в Україні в центрі уваги має бути не нове основоположне законодавство. Важливішою має стати готовність застосовувати наявне законодавство в сенсі спільної практики ЄС та адаптація деяких законодавчих положень. Він зазначив, що при цьому наступний етап реформ має концентруватися на таких аспектах – чітка відповідальність при складанні бюджету, відповідальність окремих розпорядників бюджетних коштів, широка та дієва процедура контролю рахунків, включно з парламентською сферою.

Герд Елерс також наголосив на важливості покращення роботи з громадськістю при складанні та виконанні бюджету, запровадженні середньострокового бюджетного планування та бюджетної політики, спрямованої на сталий розвиток. Важливо, щоб нова стратегія управління державними фінансами містила скоріше меншу кількість цілей, але таких, які можуть бути дійсно досягнуті за змістом і в рамках визначеного часу, підкреслив він.

Директор проекту «Підтримка реформ управління державними фінансами» пан Кристіан Дьорінг (праворуч) та пан Герд Елерс

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Оксана Калетник висловила переконання, що система державних фінансів України зможе успішно працювати тільки за умови, якщо будуть чітко розмежовані функції виконавчої та законодавчої гілок влади, а всі процеси стануть зрозумілими і прозорими для суспільства. «Фінансові системи України і Німеччини мають дуже схожі моделі. Але в Німеччині вона працює, це видно з економічного розвитку, по тому, як там живуть люди», – сказала народний депутат. Тому, на її погляд, головне питання полягає в тому, як організований процес і як розподілені функції всіх учасників.

За словами Оксани Калетник, нині на розгляд парламентського Комітету з питань бюджету депутати подають законопроекти, які стосуються виділення коштів на будівництво доріг, мостів чи станцій метрополітену. Але реалізовувати все те, що пропонують депутати, доведеться потім органам виконавчої влади, які не беруть участі в плануванні взагалі. Таким чином, розмивається поняття відповідальності.

Дискусію стосовно нових підходів до управління державними фінансами в Україні підтримали доктор економічних наук, завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики Академії фінансового управління Олександр Любіч, доктор економічних наук завідувач відділу державних фінансів відділення управління державними фінансами ДННУ «Академія фінансового управління» Василь Кудряшов та кандидат економічних наук, директор Інституту післядипломної освіти Академії фінансового управління Ярослав Котляревський. Вони висловили власне бачення підходів до розв’язання проблеми та зазначали, що фахівці Академії працюють над пропозиціями щодо модернізації системи управління державними фінансами з використанням зарубіжного досвіду, у тому числі, Німеччини.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

22 березня 2013 року


ФАХІВЦІ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ГОТОВІ АНАЛІЗУВАТИ ПИТАННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

Науковці Академії фінансового управління взяли участь у круглому столі «Національні проекти в стратегії економічної модернізації України», який відбувся 20 березня 2013 року в Національному інституті стратегічних досліджень. До участі у заході запрошені народні депутати України, посадовці міністерств і відомств, провідні вітчизняні вчені, експерти, представники неурядових організацій.

У ході засідання обговорено низку питань. Присутні зокрема, розглянули національне проектування в системі реалізації стратегічних пріоритетів економічної модернізації, підбили перші підсумки та проаналізували проблемні питання реалізації національних проектів в Україні. Розглянуто також напрями удосконалення управлінської моделі та механізмів впровадження національних проектів в нашій державі.

Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів представив 4 національні проекти, що перейшли у інвестиційну стадію, нову схему управління проектами та розподіл національних проектів за пріоритетами. Перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень Ярослав Жаліло відзначив, що значимість та потреба в Національних проектах значно зростає, особливо це відчувається в посткризовий період. Тому реалізація національного проектування в Україні має стати одним із головних інститутів стратегічного розвитку держави.

Доктор економічних наук, завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики Академії фінансового управління Олександр Любіч підкреслив, що запровадження національного проектування в Україні необхідно розглядати, в першу чергу, як інструмент реалізації комплексу стратегічно орієнтованих заходів, спрямованих на вирішення найбільш актуальних завдань системної модернізації значущої сфери суспільного життя.

Водночас, на його думку, будь-які заходи, спрямовані на запровадження національних проектів, обов’язково мають бути підкріплені пошуком нових підходів до фінансування капітальних витрат, залученням додаткових ресурсів через банківський сектор під державні гарантії, за рахунок удосконалення процедур державно-приватного партнерства. Як приклад він навів досвід Російського агентства зі страхування експортних кредитів та інвестицій, на діяльність якого розповсюджується державна гарантійна підтримка.

Зокрема, Зовнішекономбанком йому надана банківська гарантія на суму 10 млрд. дол. США до 31 грудня 2032 року включно. Олександр Любіч вважає, що Україна мала би побудувати аналогічну інституцію, яка надала б можливість реалізовувати національні проекти з тривалим терміном фінансування за таким же принципом. До наукового обґрунтування цієї проблематики могли б долучитится фахівці Академії фінансового управління.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

21 березня 2013 року


ПРОЕКТИ НАКАЗІВ МІНІСТЕРСТВА ФІНАНСІВ ДООПРАЦЮЮТЬ СПІЛЬНО З НАУКОВЦЯМИ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у круглому столі з питань обговорення проектів наказів Міністерства фінансів України, що стосуються фінансової звітності підприємств. Захід відбувся 20 березня 2013 року в Українському союзі промисловців і підприємців і зібрав для дискусії представників ділових кіл, органів державної влади, керівників та головних бухгалтерів підприємств різних форм власності, науковців.

Начальник управління методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Олег Канцуров представив документи, розроблені як додаток до Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку задля приведення фінансової звітності вітчизняних підприємств до міжнародної практики. Це проекти наказів «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо облікової політики підприємств», «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності», «Про затвердження Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 2 «Консолідована фінансова звітність» та «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України з бухгалтерського обліку».

Заступник директора науково-дослідного фінансового інституту Академії фінансового управління, доктор економічних наук, професор Людмила Ловінська роз’яснила присутнім суть окремих положень запропонованих проектів документів. При цьому вона висловила переконання, що за допомогою нормативно-правової бази бухгалтерського обліку не можна виправити прогалини у законодавстві, яке регулює господарську діяльність в Україні.

Голова Комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз запропонувала переглянути норми чинних положень стандартів бухгалтерського обліку в тій частині, що стосуються визначення та обліку фінансових інструментів й оборотних активів. Водночас від імені УСПП вона висловила вдячність Міністерству фінансів України, науковим колам за діалог з бізнесом, можливість спільно обговорити важливі для бухгалтерської спільноти документи та зробити відповідні висновки. «Сподіваємося на продовження такої ж конструктивної співпраці й надалі», – додала вона.

Учасники круглого столу детально проаналізували кожен з документів, виокремивши питання, які стосувалися неоднозначних трактувань деяких моментів, нечіткого визначення. Підтримавши документи в цілому, зауваження та пропозиції вирішили упорядкувати та відобразити у підсумковому документі, який підготують за результатами обговорення.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

21 березня 2013 року

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24
©2003