МЕДІА-ЦЕНТР 
 
НОВИНИ 
 
АНОНСИ 
 
СТРУКТУРА АКАДЕМІЇ 
КЕРІВНИЦТВО::
ВЧЕНА РАДА::
ВІДДІЛИ::
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ::
ЦЕНТР НАУКОВИХ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ::
ЦЕНТР РОЗВИТКУ КОМПЕТЕНТНОСТІ ФАХІВЦІВ ФІНАНСОВОЇ СФЕРИ::
 
НАУКА 
Пріорітетні напрями наукових досліджень::
Наукова фінансово-економічна експертиза та впровадження результатів наукових досліджень::
АСПIРАНТУРА ТА ДОКТОРАНТУРА::
 
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ТА ДИСТАНЦІЙНА СИСТЕМИ 
 
ВИДАВНИЧА ДIЯЛЬНIСТЬ 
ЖУРНАЛ «ФІНАНСИ УКРАЇНИ»::
ЗБIРНИК «НАУКОВI ПРАЦI НДФI»::
ЕЛЕКТРОННІ ВИДАННЯ::
ДРУКОВАНІ ВИДАННЯ::
 
ІНФОРМАЦІЯ 
Історія Академії::
 
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ 
 
ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ 
 
ICGFM Organizational Membership 
 
 
 
 
 
 Вiдвiдувачiв:  2974814
 
 
   

ПРЕЗИДЕНТ АКАДЕМІЇ ЗАКЛИКАЛА АКТИВНІШЕ РОЗВИВАТИ ДЕРЖАВНО-ПРИВАТНЕ ПАРТНЕРСТВО

Президент Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління», заступник голови Громадської ради при Міністерстві фінансів України Тетяна Єфименко взяла участь в експертній зустрічі, темою якої стало обговорення питання особливостей формування державного та місцевих бюджетів на 2015 рік і внесення змін до Бюджетного кодексу України. Зустріч відбулася 21 серпня в Комунікативному центрі уряду відповідно до доручення Прем’єр-міністра України з метою обговорення пріоритетів урядової політики та ходу реалізації рішень уряду.

У вітальному слові Тетяна Єфименко схвально розцінила ідею обговорення показників проекту державного та місцевих бюджетів на наступний рік ще на стадії формування. Вона звернула увагу, що Громадська рада при Міністерстві фінансів формує план роботи на наступний рік і закликала представників регіонів до активнішої співпраці з тим, щоб найактуальніші питання, які цікавлять активістів на місцях, можна було обговорити на найвищому рівні.

«Ніхто не обмежує партнерство влади та бізнесу, і ми разом можемо багато зробити в рамках існуючого законодавства в процесі формування державного та регіональних бюджетів», – підкреслила президент Академії. Вона наголосила, що, незважаючи на законодавче обмеження якихось моментів щодо розпорядження коштами для виконання тих чи інших завдань і планів на окремій території, можливо відшукати шляхи реалізації, і один з них – активніший розвиток державно-приватного партнерства.

Участь у дискусії взяли голова Громадської ради при Мінфіні, генеральний директор громадської організації «Інститут фінансової політики» Ігор Мітюков, а директор департаменту державного бюджету Міністерства фінансів України Володимир Лозицький та заступник директора департаменту – начальник управління планування місцевих бюджетів Міністерства Галина Маркович поінформували про роботу з підготовки проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік».

Володимир Лозицький розповів, що Міністерство фінансів згідно з чинним законодавством, має надати проект держбюджету-2015 на розгляд Кабінету Міністрів до 7 вересня, а до Верховної Ради України – 15 вересня поточного року. Він повідомив, що в Міністерстві проведуть колегію, де планують обговорити дискусійні моменти формування цього законопроекту. За його словами, актуальними залишаються питання затвердження макропрогнозу на 2015, 2016 і 2017 роки та вдосконалення чинної нормативно-правової бази, що регламентує бюджетну політику держави.

Специфіку формування регіональних бюджетів охарактеризувала Галина Маркович. Вона акцентувала увагу на тому, що формування державного бюджету в частині місцевих бюджетів і міжбюджетних відносин проводиться на чинній законодавчій базі, оскільки зміни, запропоновані Міністерством фінансів до Бюджетного кодексу і нова модель міжбюджетних відносин поки не схвалені.

Голова Громадської ради при Міністерстві фінансів, екс-міністр фінансів Ігор Мітюков назвав доброю ознакою факт обговорення базових документів, які будуть забезпечувати фінансовий стан держави в наступному році. Він переконаний, що багато рішень визначатимуть не тільки рівень, але й траєкторію, за якою розвиватиметься в наступному році фінансова система загалом. Ігор Мітюков вважає за необхідне зосередитися на кількох групах питань, серед яких одну з основних ролей відіграватиме власне податкова база. У цьому контексті він закликав не боятися пропозицій, винесених урядом на обговорення, оскільки там закладені «абсолютно раціональні і правильні речі».

Експертна зустріч відбувалася в режимі відеозв’язку з регіонами, тому до дискусії долучилися громадські експерти зі Львова, Дніпропетровська, Одеси та Харкова. Вони мали можливість поставити запитання до фахівців Мінфіну та керівників Громадської ради, а також висловити свої зауваження та пропозиції. Представники регіонів виокремлювали питання наповнення бюджету на новій податковій базі, змін до Бюджетного кодексу України, застосування досвіду іноземних держав у питаннях формування та реалізації бюджетної політики й стимулювання розвитку нових видів економічної діяльності, формування бюджетів з урахуванням обмежень на енергоносії, дефіциту бюджету тощо.

Підбиваючи підсумки експертної зустрічі, Володимир Лозицький висловив задоволення, щодо можливості здійснення публічного обговорення проекту Закону України «Про Державний бюджет на 2015 рік» ще до його розгляду в Кабінеті Міністрів. Він запевнив представників регіонів, що в Мінфіні максимально уважно прислухаються до всіх пропозицій та зауважень, які надійдуть від громадськості.

Тетяна Єфименко у свою чергу, наголосила, що експертам дуже корисно спілкуватися з представниками громадськості з регіонів, щоб обговорити нюанси для формування державного та місцевих бюджетів, змін до законодавства. Вона запропонувала зробити такі контакти постійно діючими. «Ми можемо навіть з нинішньої розмови виділити окрему проблему й обговорити, які механізми бачать спеціалісти, керівники органів місцевої влади, щоб їх швидко опрацювати і знайти формулу, яка дасть змогу встановити баланс між тими можливостями, які є у державі, і потребами регіонів», – констатувала президент Академії.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

25 серпня 2014 року


БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ЄС БУЛА ПРЕДМЕТОМ ОБГОВОРЕННЯ З НІМЕЦЬКИМИ ЕКСПЕРТАМИ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у триденному семінарі «Бюджетна підтримка ЄС», організованому в Міністерстві фінансів України за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках проекту «Підтримка реформи управління державними фінансами».

У ході семінару

Представник Міністерства фінансів України Вікторія Колосова у вітальному слові зазначила, що потреба у семінарі виникла декілька років тому, оскільки українським фахівцям необхідно ближче знайомитися з досвідом ЄС. Вона додала, що Німецьке товариство міжнародного співробітництва виступає надійним партнером Міністерства фінансів, зокрема його експерти були першими і головними партнерами ще на стадії розробки й підготовки проекту концепції та стратегії управління державними фінансами, і продовжили співпрацю на стадії ухвалення концепції та формування плану дій з її реалізації.

Спеціаліст проекту підтримки реформ в управління державними фінансами Надія Рожко додала, що експерти GIZ в Україні головну увагу зосереджують на таких аспектах як бюджетно-податкова реформа, реформа державного фінансового контролю та сфери комунікацій. Експерт з питань бюджетної підтримки ЄС Гнел Седракян ознайомив присутніх з міжнародним досвідом бюджетної підтримки ЄС, зробив порівняльний аналіз ситуації у цій сфері в Україні, Молдові та Вірменії, розповів про форми і механізми надання бюджетної підтримки країнам-отримувачам.

Виклад Гнел Седракян

Перший день семінару був присвячений обговоренню українського контексту бюджетної підтримки, зокрема аспектам підготовки та виконання бюджету, державним закупівлям, контролю, обліку та звітності, аудиту. На другий день роботи присутні розглянули питання бюджетної підтримки в макрофіскальній сфері, зокрема її економічні та бюджетні цілі, способи використання, баланс доходів. Упродовж третього дня обговорили процес підготовки та виконання бюджету при отриманні бюджетної підтримки, проаналізували можливість внесення змін до Бюджетного кодексу та розглянули варіанти додаткової підтримки, зокрема, технічної та консультативної допомоги.

У ході дискусії фахівці Академії цікавилися питаннями планування та виконання програм бюджетної підтримки ЄС в Україні. Провідний науковий співробітник відділу державних фінансів Р.Л. Балакін порушував питання опрацювання програм бюджетної підтримки фахівцями міністерств і відомств України на стадії ідентифікації таких програм, покращення взаємодії зазначеного інструменту фінансової підтримки ЄС із упровадженням традиційних проектів технічної допомоги, проектів Twinning, TAIEX тощо. Старшого наукового співробітника відділу фінансів інституційних секторів економіки Тетяну Кощук цікавили можливості збільшення обсягів надання бюджетної підтримки ЄС Україні як важливого джерела фінансування видатків бюджету в умовах дефіциту фіскальних ресурсів і загострення боргових проблем.

Учасники семінару з АФУ

У семінарі взяли участь керівники структурних підрозділів та спеціалісти Міністерства фінансів, Міністерства інфраструктури, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, Рахункової палати, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної казначейської служби України.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

25 липня 2014 року


НОВІ РІШЕННЯ В АНТИКРИЗОВОМУ РІТЕЙЛІ ОБГОВОРИЛИ НА КОНФЕРЕНЦІЇ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у ІI Міжнародній конференції «Антикризовий рітейл: нові рішення», яка відбулася 23 липня 2014 року в Університеті банківської справи Національного банку України. Програмою заходу передбачалося обговорити низку питань діяльності банків у нинішніх умовах та запропонувати прийнятні рішення.

Модератором першої сесії «Банки для армії» виступив головний редактор журналу «Банкір» Олег Капралов. З доповідями виступили екс-співробітник Державної прикордонної служби України, редактор відділу «Економіка» журналу «Банкір» Едуард Солодовник та помічник міністра оборони України Віктор Савечко. На другій сесії «Інновації в роздрібному банківському бізнесі. Технології та методи управління кредитними ризиками» модератором був доктор економічних наук, директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський.

На знімку (зліва направо): Олег Капралов, Колін Масценік, Андрій Камінський.

З доповіддю «Як удосконалити ризик-менеджмент в банківському секторі України» виступив керівник Програми IFC «Консультативні послуги банківському сектору в Європі та Центральній Азії» Гарт Бедфорд. З довідкою про інституціональну структуру кредитної звітності в Європі та Центральній Азії присутніх ознайомив фінансовий економіст Світового банку Колін Масценік. Питання «Управління процентними ставками в умовах переходу НБУ до нового монетарного режиму таргетування інфляції» висвітлив президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров.

На знімку: Юрій Прозоров

Третю сесію «Маркетингові стратегії розвитку банківського рітейлу» провів засновник, генеральний директор медіаагенства NOSTRA Communications Дмитро Кутовий. Про бюро кредитних історій та можливості для маркетингу розповів директор з розвитку бізнесу Міжнародного бюро кредитних історій Андрій Камінський. Бізнес-тренер, консультант Міжнародної групи компаній «Крестон Герент Груп Юкрейн» Юлій Некрасов звернув увагу на напрями успішного навчання та розвитку персоналу в поточних умовах. Про Omni-channel як альтернативу філіям говорив начальник управління планування та аналізу роздрібного бізнесу АТ «Ощадбанк» Володимир Бондаренко. Заступник голови правління ПАТ «Укргазбанк» Олена Дмітрієва проаналізувала питання поліпшення сервісу як спосіб привернути постійного клієнта.

На знімку: Олена Дмітрієва

У рамках конференції завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики, доктор економічних наук, професор Олександр Любіч обговорив питання поглиблення співпраці Академії фінансового управління з експертами Міжнародної фінансової корпорації. Зокрема, досягнуто домовленості з керівником Програми IFC (група Світового банку) Гартом Бедфордом про можливість проведення низки спільних заходів та досліджень.

На знімку: Олександр Любіч і Гарт Бедфорд

Довідка: Гарт Бедфорд очолює Програму Міжнародної фінансової корпорації «Консультативні послуги банківському сектору в Європі та Центральній Азії», метою якої є підвищення здатності банків управляти ризиками та підтримка розвитку ринку стресових активів. Свою кар'єру він почав в Америці на посаді регіонального керівника банку, надалі працював в країнах Європи, Азії та Африки. Досвідчений фахівець у комерційній банківській справі, сфері управління операційними і кредитними ризиками. Працюючи в якості банківського експерта в Україні, а також керуючим директором фінансових інститутів в Азербайджані та Афганістані, зробив великий внесок у розвиток фінансових ринків різних регіонів.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

24 липня 2014 року


ПРО НОВІ ПІДХОДИ ДО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВОЮ ДИСКУТУВАЛИ ФАХІВЦІ АКАДЕМІЇ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у круглому столі «Перетворення хаотичної громадської гіперактивності на нові підходи до управління державою: як управляти по-новому?», який відбувся у Центрі розвитку інновацій Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Обговорювали питання більше 30 експертів, серед яких представники, депутатського корпусу, урядових структур, Адміністрації Президента України, неурядових організацій, громадські активісти та бізнес-лідери.

Метою заходу стало об’єднання політиків, держслужбовців і громадянського суспільства у напрацюванні нових моделей взаємодії із владою в питаннях управління державними справами. Учасники дискусії намагалися знайти відповіді на питання як правильно представити активне громадянське суспільство, експертів, бізнес у спілкуванні із владою, як гарантувати, що держава буде сприймати нових гравців серйозно та виконуватиме обіцяне громадянському суспільству та як забезпечити єдність гілок влади у розумінні нової ролі громадянського суспільства в управлінні державою.

Завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики, доктор економічних наук, професор Олександр Любіч висвітлив питання застосування краудсорсинґу у державному управлінні. За його словами, широке та регулярне застосування нової моделі державного управління призведе до покращення соціальної атмосфери в країні, а найбільш активні учасники отримають можливість самореалізації. Він звернув увагу, що застосування технології краудсорсинґу передбачено в програмних продуктах компанії SAS, з якою Академія фінансового управління має партнерські взаємини. Для цих завдань можливо застосування інструментів MicroStrategy тощо. Зараз вона застосовується в АФУ для обробки пропозицій щодо змін у Податковому кодексі.

На знімку: у ході дискусії

Про нове, але актуальне для України поняття «new governance», причини появи та розвитку нової концепції управління говорив речник Європейської комісії, ректор Континентального Університету при Національному педагогічному університет ім. М.П. Драгоманова Олів'є Видрін. Питання фактору запізнілого розвитку держави розкрила Віра Нанівська (керівник Політичної школи Віри Нанівської). Про те, чи можливе нове управління без інструментів електронної демократії говорила координатор Enarod.org (проект із впровадження електронної демократії) Діана Проценко, а про роль електронного урядування в новому управлінні державою – головний експерт групи «Е-врядування» Реанімаційного пакету реформ Олег Левченко.

Представник Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук зупинилася на питанні вибору нинішньої влади у підходах до управління державою. Вона висловила думку, що модель «держава як сервіс» втрачає актуальність. Марина Ставнійчук констатувала, що коштів на реформи не буде до тих пір, поки уряд і громадськість не почнуть надавати конкретні пропозиції щодо управління державою по-новому, на реалізацію яких у результаті передбачатимуть фінансування.

На знімку: учасники круглого стола

Присутні дійшли висновку, що традиційні форми включення громадськості в управління державою себе вичерпали, а нині на часі пропозиції щодо нових форм взаємодії влади та громадянського суспільства. Вони висловлювали переконання, що впровадження нових ефективних моделей управління державою сприятиме розвитку демократії та наближатиме Україну до європейських цінностей.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

14 липня 2014 року


АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ТІСНІШЕ СПІВПРАЦЮВАТИМЕ З АМЕРИКАНСЬКОЮ ТОРГІВЕЛЬНОЮ ПАЛАТОЮ

Президент Академії фінансового управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Тетяна Єфименко і завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики доктор економічних наук, професор Олександр Любіч 8 липня ц.р. взяли участь у конференції «Довгострокові стратегії економічного зростання: стійкість та ціннісно-орієнтовані бізнес моделі в Україні», яка відбулася в офісі Американської торгівельної палати. На конференції були присутні представники уряду, міжнародних організацій та дипломатичних місій, в тому числі ОБСЄ, більше 90 фахівців з різних галузей промисловості.

Захід присвятили дискусії щодо довгострокових економічних стратегій для України, оптимальних варіантів розвитку соціально-економічного середовища та сталого бізнесу, можливостей банків та інших галузей промисловості. Учасники конференції знайомилися з інноваційними продуктами та альтернативними бізнес-моделями кращого світового досвіду та можливими варіантами їх застосування в Україні. З доповідями виступили фахівці Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку, EY, ДТЕК, Microsoft Україна, Shell, Укргазбанку, Центру розвитку КСВ, Tesla Motors Club Україна, Greencubator, Фонду Східної Європи тощо.

Відкриваючи конференцію, модератор заходу віце-президент Американської торгівельної палати Тарас Кашка надав слово Президенту Американської торгівельної палати пану Бернарду Кейсі, який поінформував учасників, що палата нещодавно запропонувала 5 стратегічних напрямів економічного розвитку, які можуть допомогти Україні увійти до G20 в 2020 році. Це, зокрема, розширення існуючих виробництв, просування України до більш наукоємної, експортно-орієнтованої економіки, розвиток державно-приватного партнерства, масштабна приватизація державних підприємств, розвиток малого та середнього підприємництва.

Директор і регіональний менеджер ЄБРР по Україні, Шевка Акунер розповів про співробітництво ЄБРР з Україною з метою досягнення економічного зростання, реформування та розвитку галузей української промисловості, інфраструктури та підприємництва. У своєму виступі він вказав на передумови, які приведуть до макроекономічної стабільності та передбачуваності, і підкреслив, що довгострокова стратегія, орієнтована на розвиток бізнесу може визначити успіх і перетворити Україну на одну з економічно розвинутих держав.

Керівник Департаменту регуляторної політики та розвитку підприємництва Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Ігор Шевердін поінформував про законодавчі ініціативи та співробітництво відомства з бізнес-спільнотою, спрямоване на лібералізацію українського ринку, прийняття стандартів ЄС, модернізацію української економіки і розвитку малого та середнього бізнесу.

Директор з технологічної політики «Microsoft Україна» Михайло Шмельов у доповіді «Підвищення глобальної конкурентоспроможності України: ключові кроки для розвитку інноваційного бізнесу» звернув увагу аудиторії на необхідність впровадження електронного урядування та доцільність внесення низки законодавчих ініціатив щодо використання ІТ у держсекторі.

На знімку (зліва направо): Тарас Кашка, Бернард Кейсі, Ігор Шевердін, Шевка Акунер, Михайло Шмельов, Тетяна Єфименко.

У своєму виступі «Координація інститутів оподаткування в глобальному вимірі» Тетяна Єфименко охарактеризувала тенденції оподаткування в глобальному просторі, розповіла про критичні поправки до податкового законодавства в Україні, які повинні бути найближчим часом прийняті з метою розширення можливостей для розвитку. Вона зокрема звернула увагу на концептуальні основи координації податкової політики у Європейському Союзі, якими передбачено гармонізацію національних фіскальних політик, проектування ефективних систем податків, підтримку відповідності директив і договорів ЄС з питань оподаткування основним принципам політики інклюзивного зростання, конкурентності економічних агентів ЄС у глобальному світі, зведення до мінімуму бізнес-витрат та більш ефективне адміністрування шляхом використання кращих практик та кооперації, системні заходи протидії зловживанням, агресивному податковому плануванню.

Президент Академії проаналізувала декілька основоположних документів, які формують податкову політику ЄС. Це, зокрема, Фіскальний Пакт (Договір про стабільність, координацію і управління в економічному і валютному союзі, укладений між 25 країнами ЄС 25 березня 2012 року) та Договір про стабільність, координацію і управління Економічним та монетарним союзом від 2 березня 2012 року. Вона також зупинилася на Стратегії розвитку «Європа-2020», основною місією якої є перетворення ЄС на високотехнологічну економічну зону шляхом переходу до інклюзивного та сталого економічного зростання з високим рівнем зайнятості та продуктивності праці.

У рамках конференції також відбулася розмова Тетяни Єфименко з Бернардом Кейсі щодо перспектив співробітництва ДННУ «Академія фінансового управління» з Американською торгівельною палатою.

На фото (зліва направо): Бернард Кейсі та Тетяна Єфименко

З огляду на те, що Американська торгівельна палата в Україні об’єднує компанії, більшість з яких є великими стратегічними інвесторами, активно співпрацює з органами влади в Україні та бере участь у розробці економічної політики держави загалом і окремих тематичних законопроектів зокрема, сторони обговорили можливості співпраці на рівні експертів, проведення спільних заходів за участю фахівців Академії та представників Американської торгівельної палати.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

11 липня 2014 року


ПОТРІБНО РОЗРОБИТИ НОВУ СТРАТЕГІЮ ДЛЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ

Президент Академії фінансового управління, член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук Тетяна Єфименко взяла участь у дискусії стосовно реалізації національних проектів у новій економічній моделі України. Обговорення питання відбувалося в рамках круглого стола в Національному інституті стратегічних досліджень (НІСД). Представники науково-експертного товариства говорили про досвід реалізації національних проектів, проблеми, які виникають при впровадженні проектного підходу в системі забезпечення механізму розвитку сучасної економіки України.

У своєму виступі президент Академії наголосила, що потрібно розробити нову стратегію для проектів національного масштабу, враховуючи євроінтеграційний вектор розвитку економіки України. Вона висловила декілька застережень, які стосуються фінансового та економічного законодавства. Зокрема, залучення і використання приватних інвестицій ще є проблематичним, оскільки нормативна база щодо державно-приватного партнерства потребує вдосконалення. Тетяна Єфименко також зауважила, що потрібно орієнтуватися на європейські стандарти щодо використання державної допомоги, і наголосила, що механізми надання фінансових пільг мають бути окремо виписані в законодавстві.

Перший заступник директора НІСД Ярослав Жаліло виокремив низку проблемних питань реалізації політики національного проектування в Україні. Зокрема, він відзначив абсолютне переважання державного фінансування національних проектів, значне розпорошення управлінських зусиль через їх велику кількість, дублювання напрямів фінансування в державних цільових програмах і національних проектах. Ярослав Жаліло наголосив на відсутності маркетингових досліджень тих ринків, де очікується реалізація проектів за участю приватних інвесторів, що призводить до конфлікту інтересів між органами державної влади, місцевого самоврядування і Держінвестпроектом.

Водночас існують певні досягнення в процесах впровадження національних проектів, з якими ознайомили присутніх. Станом на початок 2014 р. перелік містить п’ять пріоритетних напрямів, у рамках яких було виділено 16 національних проектів. Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України Сергій Євтушенко повідомив, що Агентство ретельно переглянуло портфель та концепції нацпроектів, у результаті чого сфокусувалося на впровадженні восьми основних. Одним із найдоцільніших в економічному сенсі та в питанні національної безпеки є нацпроект «LNG-термінал». Сергій Євтушенко зазначив, що найбільш ефективно реалізовувалися проекти, які мали соціальне значення і де відбувалося фінансування з боку держави, а також доповів про хід реалізації окремих національних проектів.

На завершення дискусії Ярослав Жаліло наголосив на необхідності переведення в законотворчу фазу удосконалення системи національних проектів та підготовки закону, який би визначив основні позиції національного проектування в Україні. Він підкреслив, що, незважаючи на проблеми та суперечності, є необхідність для подальшого розвитку цього інституту, який покликаний забезпечити широке залучення недержавних інвестиційних ресурсів на засадах державно-приватного партнерства.

У роботі круглого стола також взяла участь завідувач відділу фінансів інституційних секторів економіки, доктор наук з державного управління Ольга Іваницька.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

20 червня 2014 року


ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ФІНАНСАМИ ВИВЧАЛИ ФАХІВЦІ АКАДЕМІЇ

Фахівці Академії фінансового управління взяли участь у семінарах на тему «Державні фінанси – майбутнє України» та «Стратегії впровадження реформ у сфері державних фінансів України – спільне та відмінне», які проводилися в Міністерстві фінансів України за участі експертів Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Серед тем для обговорення – аналіз основних стратегічних документів у сфері управління державними фінансами, зокрема Програми допомоги МВФ Україні, Стратегії розвитку системи управління державними фінансами і Плану заходів з її реалізації, Програми діяльності Кабінету Міністрів України та інших. Експерт з питань управління державними фінансами Німецького товариства міжнародного співробітництва, колишній Державний секретар Федерального міністерства фінансів Німеччини та бюджету Герд Елєрс ознайомив присутніх з досвідом Німеччини в управлінні державним боргом, розповів про роботу Фінансової агенції Німеччини. Він розкрив окремі теми управління фіскальною сферою, окреслив найважливіші завдання України у сфері реформи управління державними фінансами, виклав завдання, цілі та стратегії при впровадженні механізмів кредитного менеджменту в державне управління.

Учасники долучилися до порівняльного аналізу українських та європейських державних програмних документів, визначення їхніх спільних та відмінних рис з тим, щоб виділити основні цілі для ефективного впровадження реформ, визначених Програмою діяльності уряду. Присутніх цікавили деталі рамкових умов та інструментів отримання кредитів, які застосовуються в Європі та Німеччині зокрема, стратегії кредитного менеджменту, взаємодії між фінансовою політикою та кредитним менеджментом, а також робота з громадськістю та інформування з цих питань. Особливу зацікавленість викликали питання планового скорочення штату державних службовців, яке відбувається в Німеччині безболісно для працівників. Співробітники Академії фінансового управління брали активну участь в обговоренні тем з метою більше дізнатися про досвід Німеччини, який міг би бути використаним в наукових розробках фахівців та сприяти удосконаленню вітчизняної системи управління державними фінансами.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

10 червня 2014 року


АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ НАМІТИЛА СПІЛЬНИЙ ПЛАН ДІЙ З РАДОЮ ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ КАБІНЕТІ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ДННУ «Академія фінансового управління» та Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України 20 травня 2014 року підписали Меморандум про співпрацю. Підписи під документом поставили президент Академії фінансового управління Тетяна Єфименко та голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент ВГО «Українська аграрна конфедерація» Леонід Козаченко.

Меморандум охоплює широке коло напрямів, де сторони можуть спільно застосувати можливості. У документі, зокрема, йдеться про співпрацю у сфері розробки інноваційних науково-дослідних, інформаційно-аналітичних та інших матеріалів щодо фінансового управління, підтримки розвитку малого і середнього бізнесу його дерегуляції, удосконалення податкової політики, механізмів державно-приватного партнерства, обліку та звітності, запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, виявлення проблем, які потребують законодавчого врегулювання та підготовки пропозицій для внесення змін і доповнень до чинної нормативно-правової бази з питань підприємництва, регуляторної та антимонопольної політики

Одним з пріоритетних напрямів роботи визначено координацію зусиль Ради та Академії з проведення аналізу економічної частини Угоди про Асоціацію між Україною і ЄС стосовно сучасного стану, проблем та перспектив розвитку бізнесу в Україні, зокрема в межах автономного преференційного торговельного режиму Європейського Союзу для України та визначення засадничих принципів Європейського Союзу щодо державної політики підтримки розвитку малого і середнього підприємництва. Передбачена спільна участь в: підготовці змін до Бюджетного кодексу України, «Кодексу економічного зростання» (нова редакція Податкового кодексу), змін до законодавства, які удосконалять правову базу державної підтримки малого і середнього бізнесу в Україні, сприятимуть демонополізації та дерегулюванню економіки, захисту конкуренції; розробленні пропозицій до проекту Державного бюджету України на наступні роки (відповідно до повноважень Ради та в межах компетенції Академії); подальшому налагодженні діалогу влади, бізнесу та суспільства.

Сторони також домовилися про проведення Академією за поданням Ради наукової експертизи проектів нормативно-правових актів, методик, рекомендацій та пропозицій щодо розвитку малого і середнього бізнесу в Україні, удосконалення регуляторної та антимонопольної політики. Фахівці Академії на виконання Меморандуму проводитимуть обґрунтування напрямів удосконалення механізмів оподаткування суб’єктів підприємницької діяльності з урахуванням міжнародного досвіду та правил і програм проведення фінансового моніторингу суб’єктами первинного фінансового моніторингу, даватимуть кваліфіковану оцінку пропозиціям щодо перегляду чинних податкових пільг, виданих на індивідуальній чи галузевій основі, на предмет їх реальної ефективності у сприянні економічному розвитку та соціальної доцільності.

У полі зору науковців залишатиметься вивчення та експертна оцінка пропозицій щодо зменшення впливу факторів, які викривлюють умови конкуренції, дестабілізують національну фінансово-економічну систему, заходів щодо створення привабливого інвестиційного клімату, належних умов для розвитку малого і середнього підприємництва, підтримки інтересів національного бізнесу на міжнародних ринках, залучення міжнародної технічної допомоги та ресурсів міжнародних фінансових організацій для макроекономічної й фінансової стабілізації, підтримки структурних реформ у реальному та фінансовому секторах національного господарства. Фахівці Академії спільно з представниками Ради підприємців готуватимуть рекомендації, спрямовані на подальшу демонополізацію економіки, розширення свободи підприємницької діяльності, скорочення функцій адміністративного регулювання та детінізацію економіки.

Підписання Меморандуму відбулося за участі представників низки об’єднань та бізнес-асоціацій малого й середнього бізнесу, які були присутніми на круглому столі «Реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва», ініційованому Академією та Радою підприємців при КМУ. У ході круглого стола президент Академії Тетяна Єфименко розповіла про фактори впливу на трансформацію спрощеної системи оподаткування в Україні. Презентація.

З інформацією про пропозиції, які надійшли від організацій, установ України стосовно внесення змін до спрощеної системи оподаткування присутніх ознайомили віце-президент Академії Сергій Лондар та заступник начальника Управління податкової політики Департаменту податкової, митної політики та методології бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України Віктор Овчаренко. Аналіз гармонізації податкового законодавства щодо оподаткування малого і середнього підприємництва в контексті виконання Угоди про асоціацію України і ЄС провів голова ради асоціації «Асоціація інформаційного бізнесу» Володимир Левін.

У дискусії взяли активну участь перший віце-президент Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України В’ячеслав Биковець, президент Спілки орендарів і підприємців України, шеф-редактор журналу «Роботодавець» Віктор Хмільовський. Присутні обговорили низку пропозицій до Податкового кодексу України стосовно вдосконалення законодавчого забезпечення реформування податкового законодавства України в частині спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва.

Зі слушними пропозиціями виступили президент асоціації «Союз ювелірів України» Дмитро Видолюб, голова комісії УСПП з питань економічної політики Юлія Дроговоз, виконавчий директор Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт, директор ГО «Палата податкових консультантів України» Лариса Антощук, заступник голови Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу «Єднання» Віталій Андреєв, заступник директора Центру наукових фінансово-економічних експертиз ДННУ «Академія фінансового управління», заслужений економіст України Світлана Сороко.

Завідувач відділу економіко-математичного моделювання та інформаційно-аналітичного забезпечення фінансово-економічних досліджень Академії Валентина Плескач представила напрацювання групи фахівців Академії – пошукову систему стосовно змін та доповнень у чинний Податковий кодекс України, а директор Центру розвитку компетентності фахівців фінансової сфери Юрій Яцишин продемонстрував новий портал журналу «Фінанси України».

За результатами круглого стола учасники ухвалили резолюцію, в якій, зокрема, наголошується на необхідності опрацювання пропозицій, зауважень та доповнень, висловлених у ході дискусії. Вирішено після спільного погодження винести їх на засідання відповідної робочої групи Міністерства фінансів України. Присутні також домовилися у двотижневий термін розробити та погодити план спільних заходів на 2014 рік в рамках виконання підписаного Меморандуму про співпрацю між ДННУ «Академія фінансового управління» та Радою підприємців при Кабінеті Міністрів України.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

21 травня 2014 року


-


В АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ДИСКУТУВАЛИ СТОСОВНО ПРОБЛЕМ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМ РИЗИКОМ БАНКУ

В Академії фінансового управління 24 квітня 2014 року відбувся науково-практичний семінар «Сучасні проблеми управління кредитним ризиком банку». В обговоренні теми взяли участь науковці Академії, фахівці системи Національного банку України та трьох відділів Міністерства фінансів України, представники низки державних та комерційних банків, авторитетні фінансові експерти, представники Посольства Республіки Казахстан в України.

Модератор семінару, завідувач відділу координації бюджетно-податкової та грошово-кредитної політики ДННУ «Академія державного управління», заслужений економіст України, доктор економічних наук О.О. Любіч повідомив, що метою семінару є докладний аналіз поточного стану банківської системи України, вироблення рекомендацій з управління кредитним ризиком банку. Він також звернув увагу присутніх на практичну частину, впродовж якої учасники отримають змогу навчитися елементам побудови скорингових карт для оцінки кредитоспроможності позичальника.

У вступній доповіді О.О. Любіч звернув увагу присутніх на те, що сучасний стан вітчизняного банківського ринку значною мірою залежить від недосконалої системи управління ризиками, але ефективне управління банківськими ризиками можливе тільки за умови застосування системного підходу. За його словами, під управлінням ризиками в банку слід розуміти створення механізму, що дозволяє попереджати настання ризикової події, встановити ліміти ризиків при здійснення ризикових операцій, мінімізувати банківські ризики за умов забезпечення банку максимуму прибутковості.

На цей час для України актуальним є завдання інтеграції великої кількості методів управління кредитними ризиками в єдину методологію контролю й обмеження ризиків на консолідованій основі щодо вітчизняних умов та у відповідності зі стандартами Базельського комітету.

Кількісну оцінку ризику банківської системи України в умовах загострення відносин між Росією та Україною дав відомий фінансовий експерт, радник голови правління ПАТ КБ «Надра», кандидат економічних наук А. О. Дроб’язко. Він звернув увагу на те, що нині банківська система України перебуває у непростому періоді, відбувається фактичне зменшення обсягів депозитів, недостатньо кредитується малий та середній бізнес, збільшується ризик неповернення кредитів.

Про підходи АТ «Ощадбанк» до оцінки кредитоспроможності суб’єктів малого підприємництва розповіла начальник управління кредитних ризиків С.В. Коваленко. Вона ознайомила учасників семінару з досвідом застосування на практиці скорингових моделей для визначення та встановлення внутрішнього кредитного рейтингу для оцінки кредитоспроможності суб’єктів малого підприємництва.

У свою чергу, зі світовим досвідом оцінки кредитоспроможності позичальника-фізичної особи ознайомила кандидат економічних наук М. В. Ніконова з Центру наукових досліджень Національного банку України.

Про управління кредитним ризиком в умовах очікуваного росту поінформував науковий співробітник Академії фінансового управління, кандидат технічних наук І. В. Волошин. Доповідач акцентував увагу на необхідності обліку впливу темпу приросту кредитного портфеля на здатність банку покривати свої кредитні ризики, що призводить до необхідності посилення стандартів кредитування. Він наголосив, що періоди швидкого зростання банківської системи характеризуються зниженням адекватності капіталу, а це призводить до необхідності докапіталізації банків.

Відомий фінансовий експерт Ю.В. Прозоров з ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» розкрив тему трансформаційних середньострокових ризиків української банківської системи.

Фото: під час семінару

Практична частина семінару була присвячена методам побудови скорингових карт. Провідний науковий співробітник ДННУ «Академія фінансового управління», кандидат фізико-математичних наук В.М. Домрачев ознайомив присутніх з побудовою та використанням скорингової карти для оцінювання кредитоспроможності клієнта у системі SAS ENTERPRISE MINER. Дискусія стосовно застосування скорингових карт викликала значну зацікавленість учасників науково-практичного семінару.

Підводячи підсумки, учасники відзначали високий науковий та організаційний рівень проведення заходу, його актуальність для практиків, науковців та викладачів. Було висловлено побажання і надалі проводити подібні заходи на базі ДННУ «Академія фінансового управління».

Медіа-центр
Академії фінансового управління

28 квітня 2014 року

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23
©2003